פורום שאלות ותשובות

 

אתם שואלים וצוות המשרד משיב: באפשרותכם להפנות שאלתכם הקצרה. השאלה תועלה לאתר בצירוף תשובת צוות המשרד ותפורסם בעמוד פורום שאלות ותשובות.

 

סירוב לבדיקת שכרות 

 

שאלה: שלום, מה יקרה במידה וסירבתי לבצע בדיקת שכרות? שתיתי משקה אלכוהולי ופחדתי שסתם יסבכו אותי עם בדיקת שכרות. השוטר הזהיר אותי שיכולים להזמין אותי למשפט ורשם לי דוח. בינתיים לא קיבלתי זימון. מה ההשלכות? 

 

תשובה : לצערי טעית שלא הסכמת לבדיקת ינשוף. תקנה 169 ו (א) לת"ת קובעת רף ענישה חמור לסירוב להיבדק. לציין כי ההתמודדות בביהמ"ש עם הסירוב לבדיקה קשה לעתים מהתמודדות עם דוח שיכרות בו נמצא אלכוהול בבדיקת הנשיפה. ואולם עדיין אין זה אומר כי אפסה התקווה. לבירור פרטני לעניינך ככל שתקבל זימון לדין מומלץ להיוועץ עם עו"ד לתעבורה בקי בתחום .

 

שכרות אצל נהג חדש 

 

שאלה : שלום רציתי לשאול..נתפסתי נוהג בשכרות ובמהירות של 121 כשעשה לי השוטר בדיקת אלכוהול יצא על המכשיר 132..אני נהג חדש..מה יהיה במצב הזה?

 

תשובה:כמות האלכוהול המקסימלית המותרת אצל נהג חדש היא עד 50 מק"ג. הכמות שנמדדה אצלך ע"פ דבריך כמעט פי שלושה מהמותר. החוק קובע פסילת מינימום ככל שתואשם בנהיגה בשכרות. יש להניח שהמהירות המופרזת רק יכולה לגרום להחמרה בענישה. מומלץ להעזר בעו"ד לתעבורה הבקיא בתחום ע"מ למזער נזקים

 

בדיקת ינשוף חולה אסטמה 

 

שאלה:עצרו אותי לבדיקת ינשוף,ביצעתי בדיקה ובגלל שאני חולת אסתמה לא הצלחתי לתת מספיק אוויר. שללו לי רישיון ולקחו גם רכב. פוניתי לבית המשפט ביטלו פסילה מנהלית אחרי 10 ימים נתתי מסמך מהרופא שחולת אסתמה. נכון לעכשיו היה דיון הוכחות ועד פעם דחייה כי שני עדים של משטרה לא הגיעו. התובע אומר שיכולים לעשות לי וועדה רפואית בגלל אסתמה. מה זה אומר וועדה רפואית?? האם תיק על שכרות זה תיק פלילי? יכולים לפסול לי רישיון ולכמה זמן ושיש סיכוי לצאת זכאית בגלל אסתמה? תודה

 

תשובה:ככל שתצליחי להוכיח כי לא הכשלת בכוונת מכוון את בדיקת הינשוף, לא ניתן יהיה להאשימך בהכשלה ובשכרות על סמך בדיקה זו בלבד. ייתכן שהתובע בדבריו על וועדה רפואית כיוון להפנותך למרב"ד לצורך בדיקת כשירותך לנהיגה מבחינה רפואית. לגבי הסיכויים, חסרים פרטים לצורך התייחסות לשאלתך. מוזמנת להעביר את כתב האישום ופרוטוקול הדיון למשרדנו, ונשמח להתייחס לסיכוייך בתיק

 

ערעור על בדיקת ינשוף 

 

שאלה: בבדיקת שכרות התגלה אלכוהול בכמות של 290 מיקרוגרם, ידוע לי שאמנם מדובר בכמות שאסורה על פי החוק אבל מאוד קרובה למקסימום שמותר, האם אפשר לערער ולטעון שכלל לא נהגתי שיכור? 

 

תשובה: ככל שהוגש נגדך כתב אישום, עליך להתמודד בסעיפי האישום בהם אתה מואשם בבית המשפט. ככל שתורשע בדין, באפשרותך לערער בבית המשפט המחוזי.

 

חומרת ענישה בשכרות 

 

שאלה: עומד נגדי אישום עקב נהיגה תחת השפעת אלכוהול בבדיקת שכרות התגלה 330 מ"ג של אלכוהול. למרות שבקושי שתיתי חצי כוס בירה. אני בן 22 בלי עבירות תנועה לפני כן. הולכים לשול את הרישיון שלי? יש מצב להגיע להסדר טיעון אולי?

 

תשובה:  עבירת השיכרות נושאת עימה פסילת מינימום של שנתיים ימים, זאת בנוסף לרכיבי ענישה נוספים אותם נוהג ביהמ"ש להוסיף. מומלץ לבדוק באופן מעמיק ויסודי את מלוא חומר החקירה המצוי בתיק. ככל שימצאו בו כשלים ראיתיים כאלו ואחרים, יפעל הדבר לטובתך וייטיב עמך

 

 

 

 

 

 

האמור לעייל אינו מהווה יעוץ משפטי, ויש להיוועץ עם עו"ד באשר לכל מקרה לגופו.

 

 

צור קשר לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

 

 

 

 

פורום דיני תעבורה

יורם בלום - משרד עורכי דין​
יורם בלום - משרד עורכי דין​